BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Strony związane z hasłem 'terapia manualna':

 • Rehabilitacja Białołęka Tarchomin Warszawa Masaż Osteopatia Medycyna Pracy »

  Rehabilitacja Białołęka Tarchomin Warszawa Masaż Osteopatia Medycyna Pracy

  MEDIFIRE - Rehabilitacja Białołęka

  Polecana rehabilitacja i fizjoterapia Białołęka, Tarchomin, a także cała Warszawa. Zadzwoń do nas: 22 300 28 98. Pomagamy naszym pacjentom w zakresie fizjoterapii, terapii manualnej i treningu medycznego.

  Od kilku lat pomagamy naszym pacjentom w zakresie rehabilitacji, terapii manualnej i treningu medycznego.

  Nasze zainteresowania skupiają się wokół ortopedii i traumatologii oraz terapii zespołów bólowych.

  Gruntowne wykształcenie medyczne oraz liczne kursy i studia doszkalające dały nam zarówno niebywałą przyjemność jak i satysfakcję aktywnego uczestniczenia w procesie powrotu do zdrowia i efektywnego życia zawodowego oraz socjalnego naszych pacjentów.

  Fizjoterapia i terapia manualna stały się istotnym i wysoko cenionym przez lekarzy w Polsce i na świecie elementem systemu opieki zdrowotnej. Koncepcja medycyny osteopatycznej i nowoczesnej rehabilitacji pozwala nam wkroczyć wszędzie tam, gdzie leki przeciwbólowe i zabiegi operacyjne nie rozwiązują dostatecznie problemu pacjenta.

  Zajmujemy się terapią dysfunkcji i zaburzeń w obrębie narządu ruchu człowieka objawiającymi się dolegliwości bólowymi, zaburzeniami czucia i odczuwania a także ogólnym przemęczeniem i złą kondycją organizmu.

  Naszą specjalnością jest rehabilitacja zespołów przeciążeniowych kręgosłupa i stawów obwodowych, a także terapia przed i pooperacyjna oraz pourazowa.

  Podstawa to trafna diagnoza
  O sukcesie i powodzeniu terapii w znacznej mierze decyduje właściwe rozpoznanie przyczyny dolegliwości pacjenta. W tym celu na pierwszej wizycie zbieramy wywiad oraz przeprowadzamy badanie kliniczne, co pozwala nam jasno sprecyzować istotę problemu i wstępnie oszacować efektywność terapii. Podczas badania posługujemy się testami klinicznymi o wysokiej czułości, których wyniki konfrontujemy z badaniami obrazowym.

  Specyfikacja i przebieg terapii
  Terapia jest zawsze indywidualnie dobierana do każdego z pacjentów zaś jej program, intensywność i przebieg bieżąco kontrolowane i modyfikowane. Terapia ma na celu stymulowanie naturalnych mechanizmów obronnych i kompensacyjnych organizmu. Głównym zadaniem terapii jest zapewnienie tym procesom jak najlepszych warunków do przebiegu oraz wyeliminowanie wszystkich tych czynników, które mogły by te procesy spowolnić lub zatrzymać.

  Autoterapia i czynnik negatywnie stymulujący.
  Jednym z kluczowych elementów autoterapii jest unikanie tzw. czynnika negatywnie stymulującego. Zazwyczaj jest to czynność, bodziec mechaniczny lub psychiczny (np. stres), których pacjent doświadcza, a które powodują nieustanne podrażnianie lub uszkodzenie tkanki.
  Pacjent otrzymuje również wskazówki i konkretny program treningowy, które powinien wykonywać w warunkach domowych.

  Metody terapeutyczne:

  Medycyna Osteopatyczna - złożony system medyczny medycyny manualnej rozwijany i doskonalony od ponad 125 lat w Europie i Stanach Zjednaczonych. U jego podstaw leży głębokie zrozumienie anatomii, fizjologii i biomechaniki organizmu człowieka. Terapia opiera się na wnikiliwej diagnostyce oraz specyficznych testach funkcjonalnych i obejmuje zawsze cały organizm. Głównym celem osteopatii jest stymulowanie naturalnych mechanizmów regeneracyjnych i kompensacyjnych organizmu. Jednocześnie eliminuje w najwyższym możliwym stopniu wszystkie te czynniki, które mogły by te procesy spowalniać lub zatrzymać. Obecnie wyróznia się kilka gałezi osteopatii min: techniki strukturalne, techniki powięziowe i tkanek miękkich, techniki visceralne i sacro - cranialne.

  Terapia Manualna w Modelu Holistycznym - system medyczny medycyny manualnej jako pierwszy rozwijany w Polsce przez wybitnego terapeutę: dr Andrzeja Rakowskiego. Podobnie jak osteopatia postrzega człowieka całościowo - holistycznie nierozerwalnie traktując w swojej koncepcji kondycję fizyczną z emocjonalnalnością i obecnością stresu. Z biegiem lat oprócz technik manualnych system ten rozwinął elementy autoterapii i terapii edukacyjnej nastawionych na pełne angażowanie pacjenta w przebieg procesu zdrowienia.

  Terapia Nerwowo-Mięśniowa - autorski program terapii Johna Sharkey?a, anatoma i wykładowcy National Training Centre w Dublinie. Niezwykle skuteczny system technik manualnych i treningu medycznego opierający się na wyjątkowej znajomości anatomii i fizjologii człowieka.

  Kinesiology Taping - metoda terapeutyczna polegająca na aplikacji obojętnych chemicznie plastrów na ciało człowieka. Specjalne właściwości mechaniczne plastra (min. jego rozciągliwość) pozwalają w drodze odruchowej oraz bezpośreniej na uzyskanie efektów przeciwbólowych i przeciobrzękowych, korygujących, stabilizujacych i stymulujących układ ruchu człowieka.

  Fizykoterapia (laseroterapia i krioterapia) - jedne z najskuteczniejszych zabiegów fizykoterapii w leczeniu urazów i objawów bólowych. Biostymulacyjne działanie laseroterapii powoduje między innymi pobudzenie procesów metabolizmu i przyspieszenia regeneracji tkankowej. Dzięki krioterapii miejscowej uzyskujemy efekt przeciwbólowy i przeciwobrzękowy, a także ze względu na zwiększenie miejscowego przekrwienia pobudzenie metabolizmu tkanki i przemiany materii i zwiększenie zdolności regeneracji tkanki po urazach.

  Data dodania: 19 07 2012 · szczegóły wpisu »
 • Gabinet rehabilitacji funkcjonalnej mgr Bartosz Dutka »

  Gabinet rehabilitacji funkcjonalnej mgr Bartosz Dutka

  Oferujemy Państwu kompleksową, nowoczesną fizjoterapię. Zajmujemy się w głównej mierze terapią manualną, ponieważ zalicza się ona do najbardziej skutecznych metod leczenia nieprawidłowości i schorzeń w obrębie narządu ruchu. Stosujemy również wiele metod fizjoterapeutycznych dających szeroki wachlarz możliwości terapeutycznych. Prowadzimy terapię indywidualną, która składa sie z wywiadu, badania manualnego, zabiegów manualnych oraz nauki autoterapii.

  Podczas nauki autoterapii uczymy indywidualnych ćwiczeń utrwalających rezultaty zabiegu, wykonywania samodzielnej terapii w sytuacji pojawienia się dolegliwości a także profilaktyki.

  Najistotniejszy dla nas jest stan zdrowia naszych Pacjentów, dlatego dużo czasu przeznaczamy na rozwój własnych umiejętności. Jesteśmy uczestnikami różnych kursów specjalistycznych, sympozjów, wykładów by móc sprostać nawet najbardziej wymagającym przypadkom.

  W terapii z pacjentami korzystamy z metod:
  - Mulligan
  - McKenzie
  - Medical Taping
  - NDT Bobath
  - PNF
  - Terapia Manualna Holistyczna (potwierdzone certyfikatami)
  Gabinet rehabilitacji funkcjonalnej mgr Bartosz Dutka

  Data dodania: 17 02 2011 · szczegóły wpisu »
 • Fizjoterapia PANACEUM Paweł Czarnocki, fizjoterapia, rehabilitacja w Krakowie i Zabrzu »

  Fizjoterapia PANACEUM Paweł Czarnocki, fizjoterapia, rehabilitacja w Krakowie i Zabrzu

  Stosowane przez nas metody terapii bazują na zasadzie komplementarności różnych działów fizjoterapii. Dzięki temu z powodzeniem leczymy nawet przewlekłe stany pourazowe.Rehabilitacja ruchowa, Terapia manualna, Fonoterapia, Laseroterapia,Elektroterapia, Pole magnetyczne, Światłoterapia, Termoterapia, KrioterapiaSpecjalizujemy się w fizjoterapii ortopedycznej, sportowej, neurologicznej oraz leczeniu bólu bezpiecznymi sposobami.

  Data dodania: 08 08 2011 · szczegóły wpisu »
 • Masaże Gdynia »

  Masaże Gdynia

  Centrum Paracelsus oferuje profesjonalne usługi w dziedzinie medycyny naturalnej. Gdynia i Szczecin to miasta, w których oferujemy usługi. Stosujemy różne masaże, m.in. leczniczy, odchudzający, limfatyczny, anty celulitis. Rekomendowane masaże są sprawdzoną metodą przeciwdziałania zwyrodnieniom. Nasze metody leczenia opierają się na korekcji kręgosłupa i stawów. Świadczymy usługi za pomocą naturalnych i bezpiecznych metod. Gwarantujemy wysoką klasę zabiegów oraz badań wykonywanych w trosce o dobro pacjentów.

  Data dodania: 25 06 2013 · szczegóły wpisu »
 • Cito - Centrum Indywidualnej Terapii | Fizjoterapia | Rehabilitacja »

  Cito - Centrum Indywidualnej Terapii | Fizjoterapia | Rehabilitacja

  Gabinet fizjoterapeutyczny CITO Centrum Indywidualnej Terapii to miejsce, gdzie można skorzystać z profesjonalnej pomocy w rehabilitacji schorzeń narządu ruchu. Praca w CITO zawsze rozpoczyna się od oceny struktur, z którymi pacjent ma problem oraz dokonania diagnozy funkcjonalnej aparatu ruchu, która pozwoli na ustalenie przyczyn istniejącego problemu. Historia schorzenia, wywiad podmiotowy jak i przedmiotowy w postaci serii testów klinicznych oraz funkcjonalnych pozwalają na wyciągniecie odpowiednich wniosków. Na podstawie tak przeprowadzonego postępowania tworzony jest program rehabilitacji indywidualnie dostosowany do pacjenta.Wyjątkowa dbałość o najwyższą jakość porady połączona z jasnym przekazem informacji, motywuje pacjenta do aktywnego uczestnictwa w procesie rehabilitacji.

  Data dodania: 07 05 2013 · szczegóły wpisu »
 • Bóle kręgosłupa »

  Bóle kręgosłupa

  Gabinet Animusz wspiera pacjentów od 1995 roku w Warszawie. Posiada również swój oddział w Gdyni. Głównymi dziedzinami działalności gabinetu są terapia manualna, drenaż limfatyczny, refleksoterapia oraz kinezyterapia. Jeżeli więc masz problemy z kręgami szyjnymi, odczuwasz dolegliwości kręgopochodne, czy też masz obrzęki na ciele - skorzystaj z usług Animusz. Specjaliści pracujący w gabinecie pomogą Ci zwalczyć urazy, pozwolą cieszyć się pełnią życia w zdrowym ciele. Gabinet działa przy placówce szkolącej specjalistów z zakresu fizjoterapii posiadającej dyplomy MEN.

  Data dodania: 22 02 2012 · szczegóły wpisu »
 • Fizjoterapia kursy Rzeszów »

  Fizjoterapia kursy Rzeszów

  Fizjoterapia - Stały rozwój tej dziedziny medycyny daje w ręce terapeuty coraz to nowsze metody, koncepcje, techniki terapeutyczne. Mają one na celu, bardziej efektywne i bezpieczne działanie, zmniejszenie dolegliwości bólowych, a w konsekwencji powrót do pełnej sprawności pacjenta.Celem naszej firmy jest stworzenie fizjoterapeutom, rehabilitantom, lekarzom oraz studentom możliwości rozwoju zawodowego przez organizację ciekawych, rozwijających zawodowo szkoleń i kursów.Organizując nasze kursy pragniemy zapewnić Państwu wysoki poziom merytoryczny oraz możliwosć doskonalenia praktycznego, czego potwierdzeniem są znani w Polsce i w Europie instruktorzy. Pragniemy również aby nasze szkolenia odbywały się w komfortowych warunkach z dostępem do różnego rodzaju przyborów i przyrządów potrzebnych podczs poszczególnych szkoleń. Zapewniamy także profesjonalne materiały szkoleniowe oraz miłą i przyjazną atmosferę.W naszej ofercie obecnie znajdują się następujące kursy: Kinetic Control, Kinesiology Taping, Masaż Tkanek Głębokich, Funkcjonalna Terapia Manualna, Diagnostyka Obrazowa Narządu Ruchu i inne. Zapraszamy serdecznie.

  Data dodania: 08 01 2012 · szczegóły wpisu »
 • Gabinet Tatiana Grabowska »

  Gabinet Tatiana Grabowska

  Pracownia rehabilitacji ?W zdrowym ciele? Tatiana Grabowska to najnowocześniejszy gabinet i najlepsza domowa fizjoterapia. Rybnik, Wodzisław Śląski, Radlin, Pszów, Rydułtowy to te z miast, w których można skorzystać z pomocy w postaci domowej fizjoterapii. Po operacjach, dla sportowców ? jeżeli wskazana jest fizjoterapia, Wodzisław Śląski oraz okoliczne miejscowości to obszar, w którym warto skorzystać z pomocy gabinetu ?W zdrowym ciele? w ramach wizyty domowej. Gabinet zlokalizowany jest w Ośrodku Zdrowia w miejscowości Rydułtowy. Oferta gabinetu to między innymi: kompleksowa rehabilitacja ? Wodzisław Śląski i okolice, Terapia McKenziego, terapia manualna ? Wodzisław Śląski i okolice, laseroterapia, dzienne SPA, w tym masaż ? Rybnik i okolice, leczenie skolioz. W gabinecie stosowane są nowoczesne i sprawdzone metody umożliwiające szybkie pozbycie się bólu oraz poprawę sprawności. To zarówno rehabilitcja, jak i terapia manualna oraz inne usługi w zakresie SPA poprawiające samopoczucie pacjentów. Dzięki swojej bogatej wiedzy, wieloletniemu doświadczeniu oraz ciągłemu doszkalaniu się właścicielka gabinetu Tatiana Grabowska jest gotowa do niesienia pomocy każdemu swojemu pacjentowi.

  Data dodania: 23 05 2017 · szczegóły wpisu »
 • Rehabilitacja w Blueball »

  Rehabilitacja w Blueball

  Gabinet rehabilitacyjny Blueball oferuje wsparcie w zakresie medycyny, biomechaniki i diagnostyki sportowej. Pracują u nas fachowcy z dziedziny fizjoterapii, rehabilitacji i trenerzy personalni, dlatego możemy zaoferować rozbudowany zakres usług, osobiście dobranych do każdego schorzenia czy kontuzji. Z powodzeniem pomagamy pacjentom, którzy cierpią z powodu przewlekłych schorzeń i dolegliwości ze strony kręgosłupa wypasioną czy zwyrodnienia stawów, zawodowym sportowcom oraz dodatkowo amatorom przy nagłych kontuzjach, a również o ile chcą polepszyć indywidualne wyniki sportowe. Rehabilitacja i terapia manualna to coraz bardziej potrzebne usługi, w których dobry specjalista rehabilitant jest na wagę złota. Pomogliśmy już wielu pacjentom, jeżeli i Ty masz problem- wejdź na http://www.blueball.pl/.

  Data dodania: 24 02 2014 · szczegóły wpisu »