BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Strony związane z hasłem 'SPA':

« poprzednia strona · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · następna strona »
 • Wyposażenie SPA »

  Wyposażenie SPA

  Przedsiębiorstwo Baylla zajmuje się wszechstronnym budowaniem każdego rodzaju przedsięwzięcia przez wprowadzanie najnowszych idei i aranżacji wnętrz spa. Nasza propozycja skierowana jest głównie do ośrodków odnowy biologicznej. Zapraszamy także do współpracy hotele pożądające stworzyć dla swoich użytkowników pamiętny nastrój z dalekich zakątków globu jak i również deweloperów chcących wprowadzić odkrywcze metody z obszaru spa&wellness w swoich inwestycjach. Zapoznaj się absolutnie z naszą oferta, na pewno nie pożałujesz.

  Data dodania: 09 05 2011 · szczegóły wpisu »
 • Meble Stylowe »

  Meble Stylowe

  Robimy meble rustykalne przeważnie z suszonego drewna sosnowego, a wyrabiając je korzystamy jedynie z najprostszych ręcznych narzędzi stolarskich i prostych elektronarzędzi, przy czym materiał spajamy w sposób, imitujący tradycyjne stolarskie i ciesielskie metody łączenia drewna. Meble kuchenne ? niezależnie od rustykalnych frontów, wykonane są wyłącznie z wykorzystaniem okuć wiodących europejskich producentów, co więcej wyposażone są w uchwyty i dodatki zewnętrzne sporządzone w kuźni na indywidualne zamówienie. Na etapie wykończeniowym poddajemy meble piaskowaniu, co nadzwyczaj skutecznie odtwarza proces wieloletniej, prawdziwej erozji drewna.

  Data dodania: 11 05 2012 · szczegóły wpisu »
 • Blokady parkingowe »

  Blokady parkingowe

  Firma produkcyjna Euro Spaw to grupa wyspecjalizowanych ludzi, którzy wiedzą co to profesjonalnie wykonane produkty. Jako prezes firmy potrzebujesz wydzielić miejsca parkingowe dla pracowników? Poprzez zamontowanie blokad parkingowych czy też słupków parkingowych wydzielisz miejsca parkingowe tylko dla swoich pracowników. Dzięki naszej firmie masz taką możliwość to właśnie z myślą o naszych klientach tworzymy profesjonalne wyroby takie jak: blokady parkingowe, słupki parkingowe oraz zapory. Produkt zakupiony prosto od producenta daje Tobie 100% gwarancji na funkcjonalność wyrobu. Blokady parkingowe oraz słupki produkowane przez naszą firmę cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród klientów, którzy zakupili już nasze produkty. Do procesu produkcji naszych blokad jak również i słupków parkingowych stosujemy tylko i wyłącznie materiał najwyższej klasy. Serdecznie zapraszamy Państwa na stronę producenta, gdzie znaleźć można szczegółowe opisy danego produktu oraz ceny.

  Data dodania: 16 09 2012 · szczegóły wpisu »
 • Hotel SPA - Wczasy odchudzające, »

  Hotel SPA - Wczasy odchudzające,

  Hotel SPA - Wczasy odchudzające.Hotel Miłomłyn Zdrój Medical SPA Vitality na Mazurach poleca turnusy i wczasy odchudzające z dietą owocowo warzywną, niskokaloryczną i dietą proteinową Dukana.Zapraszamy również na weekend spa i pakiety spa, wczasy dla seniora, kuracje i turnusy rehabilitacyjne oraz konferencje i szkolenia firmowe w hotelu spa na Mazurach.OFERUJEMY: * Wczasy dietetyczne ?Oczyszczanie ? Odchudzanie ? Witalizacja * Wczasy Odchudzające * Vital Program Oczyszczanie * Vital Program Odchudzanie * Vital Program Metabolizm * Kuracja dla przemęczonych * Kuracja dla serca * Kuracja przeciwbólowa * Kuracja ?Twój kręgosłup ? twoje zdrowie? * Turnus rehabilitacji medycznej * Wczasy fitness * Idealna sylwetka * Zastrzyk energii * Aromatyczna podróż * Dla gentelmana * Ona i on

  Data dodania: 03 05 2012 · szczegóły wpisu »
 • AUGUSTÓW »

  AUGUSTÓW

  Czy znasz okolice Augustowa? Augustów jest miejscowością położoną w północno-wschodniej części województwa podlaskiego. Jest to znany kurort turystyczny z wieloma atrakcjami m.in. spływy kajakowe, wyciąg nart wodnych, rejsy statkami. Wielu podróżujących odwiedza to miejsce, aby podziwiać uroki natury oraz korzystać z mnogości atrakcji oraz infrastruktury turystycznej. Każdy prawdziwy obieżyświat powinien zobaczyć Augustów i skorzystać z jego walorów i cudownych miejsc. W pobliżu Augustowa znajduje się wiele miejsc noclegowych w hotelach, domkach letniskowych, pensjonatach, salonach SPA, ośrodkach wypoczynkowych, gospodarstwach agroturystycznych, prywatnych kwaterach. Turysta może je znaleźć w wielu bazach noclegowych Suwalszczyzny. Dla użytkowników posiadających konto możliwość dodawania obiektów turystycznych i gastronomicznych, własnych zdjęć, filmów, prezentacji multimedialnych, treści.

  Data dodania: 26 02 2012 · szczegóły wpisu »
 • Gabinet psychologiczny Bydgoszcz »

  Gabinet psychologiczny Bydgoszcz

  Pomoc psychologiczna na życzenie ? jeśli potrzebujesz rozmowy, wsparcia, obiektywnej oceny swojego postępowania i życia, zgłoś się do psychologa. Psycholog okaże Ci zrozumienie i pomoc, to jego zawód. Nie wstydź się, gdy czujesz, że taka pomoc jest Ci niezbędna ? każdy napotyka w życiu takie momenty, w których przydaje się szczera rozmowa z kimś, kto ma kierunkowe wykształcenie oraz doświadczenie. Psycholog pomoże Ci zrozumieć Twoje życiowe motywacje i wytyczyć inne, atrakcyjniejsze oraz korzystniejsze ścieżki rozwoju. Gabinet psychologiczny Bydgoszcz zaprasza na konsultacje wszystkich zainteresowanych ? podziel się swoim kłopotem a otrzymasz pomoc w jego rozwiązaniu oraz wiele przydatnych wskazówek oraz porad na przyszłość.
  Gabinet psychologiczny Bydgoszcz

  Data dodania: 16 01 2011 · szczegóły wpisu »
 • Krówka Markety Rolno - Budowalne »

  Krówka Markety Rolno - Budowalne

  Firma Krówka Sp. z o.o. od ponad 20 lat oferuje kompleksowe wsparcie rolnictwa oraz gwarantuje najwyższe standardy obsługi gospodarstw rolnych. Przez ten okres naszej działalności zdobyliśmy stałych i zadowolonych klientów, zarówno wśród hodowców jak i rolników. Dziękujemy wszystkim tym, którzy nam zaufali i zapraszamy do zakupów w krowkamarkety tych, którzy jeszcze nie mieli okazji nas lepiej poznać. Działalność Spółki skupiamy na sprzedaży w Internecie oraz w sklepach stacjonarnych w Sokółce, Suchowoli, Lipsku oraz w Dąbrowie Białostockiej.W skład naszej oferty wchodzą.- pasze i premiksy,- nawozy,- środki ochrony roślin,- węgiel,- folia i sznurki rolnicze,- materiał siewny,- środki higieny doju i pomieszczeń,- materiały budowlane i wykończeniowe,- chemia domowa,- oleje silnikowe,- systemy grzewcze,- artykuły oświetleniowe i elektryczne,- akcesoria ogrodnicze,- rowery. Firma Krówka Sp. z o.o. od ponad 20 lat oferuje kompleksowe wsparcie rolnictwa oraz gwarantuje najwyższe standardy obsługi gospodarstw rolnych. Przez ten okres naszej działalności zdobyliśmy stałych i zadowolonych klientów, zarówno wśród hodowców jak i rolników. Dziękujemy wszystkim tym, którzy nam zaufali i zapraszamy do zakupów w krowkamarkety tych, którzy jeszcze nie mieli okazji nas lepiej poznać. Działalność Spółki skupiamy na sprzedaży w Internecie oraz w sklepach stacjonarnych w Sokółce, Suchowoli, Lipsku oraz w Dąbrowie Białostockiej.W skład naszej oferty wchodzą.- pasze i premiksy,- nawozy,- środki ochrony roślin,- węgiel,- folia i sznurki rolnicze,- materiał siewny,- środki higieny doju i pomieszczeń,- materiały budowlane i wykończeniowe,- chemia domowa,- oleje silnikowe,- systemy grzewcze,- artykuły oświetleniowe i elektryczne,- akcesoria ogrodnicze,- rowery. Firma Krówka Sp. z o.o. od ponad 20 lat oferuje kompleksowe wsparcie rolnictwa oraz gwarantuje najwyższe standardy obsługi gospodarstw rolnych. Przez ten okres naszej działalności zdobyliśmy stałych i zadowolonych klientów, zarówno wśród hodowców jak i rolników. Dziękujemy wszystkim tym, którzy nam zaufali i zapraszamy do zakupów w krowkamarkety tych, którzy jeszcze nie mieli okazji nas lepiej poznać. Działalność Spółki skupiamy na sprzedaży w Internecie oraz w sklepach stacjonarnych w Sokółce, Suchowoli, Lipsku oraz w Dąbrowie Białostockiej.W skład naszej oferty wchodzą.- pasze i premiksy,- nawozy,- środki ochrony roślin,- węgiel,- folia i sznurki rolnicze,- materiał siewny,- środki higieny doju i pomieszczeń,- materiały budowlane i wykończeniowe,- chemia domowa,- oleje silnikowe,- systemy grzewcze,- artykuły oświetleniowe i elektryczne,- akcesoria ogrodnicze,- rowery.

  Data dodania: 08 11 2014 · szczegóły wpisu »
 • KKT TOMO Karate Shotokan »

  KKT TOMO Karate Shotokan

  Strona Klubu Karate Tradycyjnego TOMO Shotokan

  KARATE TRADYCYJNE
  W mrokach dziejów chińskiej kultury, powstały sztuki walki zwane Wu-shu. Ogólnie można je podzielić na sztuki walki bronią i bez użycia broni. Jednym z kierunków chińskich sztuk walki było Chuan-fa, której korzenie sięgają ponad tysiąc lat wstecz. Na przestrzeni wieków kraje takie jak Chiny, Korea i Japonia prowadziły handel, którego nasilenie zmieniało się w zależności od okresu historycznego. Jeden ze szlaków wiódł z Chin do Japonii przez Okinawę. Wraz z wymianą handlową następowała również wymiana kulturalna, a z nią dochodziło również do wymiany doświadczeń związanych ze sztukami walki. Zyskane w ten sposób doświadczenia zostały wykorzystane na Okinawie, w okręgu Shuri, do stworzenia w XVw. sztuki znanej jako To-De, z której około roku 1600 wykształciło się Karate. Karate przez długi czas nie było uprawiane poza Okinawą, aż do początku XX wieku, kiedy to Funakoshi Gichin zademonstrował je, a następnie zaczął nauczać na głównych wyspach Japonii. Zaczęto je nazywać Karate-do Shotokan, a później Karate Tradycyjne.

  KTO MOŻE ĆWICZYĆ ?
  Karate może uprawiać praktycznie każdy, kto jest w stanie zajmować się czynnie innymi sportami. Każde dziecko powyżej dziewięciu lat ze sprawnym aparatem ruchowym jak również kobiety i mężczyźni.
  Najlepszym strojem do uprawiania karate jest karateki, jednak można uprawiać je w dowolnym stroju, który nie ogranicza swobody ruchów.

  http://www.tomo.tkdami.net/karate_tradycyjne.html

  Data dodania: 28 02 2013 · szczegóły wpisu »
 • Salon Porsche Warszawa »

  Salon Porsche Warszawa

  Mimo iż nowe Porsche przez zeszłe dziesięciolecia zwyciężyły z okładem 30 tys. rajdów a także wyścigów, obecne modele wspaniale sprawdzają się także na co dzień. Można nimi objeżdżać w zimie, można nimi zawieźć milusińskiego do szkoły a można pomknąć na sprawunki.

  Kiedyś jazda używanymi modelami 911 stanowiła spore wyzwanie. Żeby móc się nimi rozpędzić do astronomicznej szybkości, wymagana była wręcz specjalistyczna wiedza. Od momentu 1963 roku, podczas gdy ukazano prymarny model Porsche 911, dużo się jednakże zmieniło. Nowe Porsche 911 Carrera 4 oraz 4S to takie modele, jakie nawet słabszemu kierowcy przyzwolą skorzystać ze imponujących osiągów bryki.

  Porsche Centrum Warszawa to najlepszy w Polsce, upoważniony za pośrednictwem Porsche AG, punkt sprzedaży samochodów nowych i używanych, części zamiennych jak również dodatków jak również obsługi serwisowej gwarancyjnej jak również pogwarancyjnej. Z wykorzystaniem stałej współpracy zarówno z wytwórcą, jak i importerem oferujemy Państwu usługi najwyższej próby.

  Wraz ze adaptującą się rzeczywistością, adaptujemy się i my. Wychodząc vis-a-vis dużym oczekiwaniom nabywców przy ul. Połczyńskiej 111 w Warszawie otworzyliśmy salon Porsche Centrum Warszawa realizujący wszelakie standardy tej marki. Jako pierwszy upoważniony salon w Polsce możemy pochwalić się największym praktyką w sprzedaży a także serwisie fur Porsche.

  Porsche to elegancja sama w sobie. Ton, moc i szybkość są kuriozalne. Teutońska sztywność oraz minimalizm sprawia, iż pedał gazu sam się przyciska. Porsche ma wiele mocy. Na szczęście konstrukcja jest przyklejona do ulicy i przynosi na długo przyczepności. Idealny wóz na zapoczątkowanie historii z popularną marką - daje mnóstwo wesołości.

  Data dodania: 01 12 2014 · szczegóły wpisu »
 • DJ Jacek Bydgoszcz Gdańsk »

  DJ Jacek Bydgoszcz Gdańsk

  Marzy Ci się oryginalne wesele i potrzebujesz oryginalnej muzyki? Poznaj mnie i moją muzykę. Możesz połączyć wesele tradycyjne, którego oczekuje starsza część Waszych gości weselnych oraz przyjęcie nowoczesne na którym lepiej czują się osoby młodsze. Organizacja przyjęcia weselnego wymaga przede wszystkim oprawy muzycznej. To muzyka decyduje w dużej mierze o tym, jak bawią się goście. Zobacz filmy z wesel i imprez na których miałem przyjemność zagrać. Zapraszam też na moją stronę www, gdzie dowiecie się Państwo informacji o mnie i ofercie jaką mam przyjemność Wam zaprezentować. Gwarantuję Państwu doskonałą zabawę dzięki niezwykle zróżnicowanemu repertuarowi, który możemy również na Państwa prośbę poszerzyć o dowolne przeboje. Setki czy nawet tysiące zorganizowanych imprez pozwoliły na wypracowanie własnego, niepowtarzalnego stylu prowadzenia wspólnej zabawy. Zapewniam nie tylko profesjonalną oprawę muzyczną ale także gwarantujemy wspaniałą i niezapomnianą zabawę.Jako DJ pracuję w miastach Toruń, Bydgoszcz, Włocławek, Gdańsk, Gdynia, Sopot

  Data dodania: 28 12 2016 · szczegóły wpisu »
 • Laboratorium Pozytywnej Zmiany w Toruniu »

  Laboratorium Pozytywnej Zmiany w Toruniu

  Celem firmy Laboratorium Pozytywnej Zmiany z siedzibą w Toruniu jest towarzyszyć ludziom i instytucjom w ich ważnych momentach. Jednym z nich jest zmiana, która dobrze zarządzana może przynieść szerokie korzyści. Towarzyszenie naszym klientom rozumiemy jako harmoniczne podążanie z nimi, w kierunku przez nich obranym. Naszymi działaniami chcemy wspomagać rozwój osób indywidualnych oraz instytucji.

  Pomagamy wprowadzać zmiany poprzez:
  - prowadzenie konsultacji mediacyjnych i poradnictwa,
  - wsparcie rodziców w sytuacji rozwodu - poprzez mediację i pomoc w wypracowywaniu porozumienia o sposobie wykonywania władzy rodzicielskiej,
  - prowadzenie mediacji rodzinnych, gospodarczych, oświatowych, rówieśniczych i społecznych,
  - konferencje rodzinne i sprawiedliwości naprawczej,
  - moderowanie i facylitację spotkań,
  - prowadzenie szkoleń i warsztatów z mediacji, negocjacji, zarządzania konfliktem oraz tzw. ?umiejętności miękkich",
  - planowanie, wdrażanie i realizowanie wydarzeń związanych ze społecznym zaangażowaniem biznesu (ang. corporate community investment)

  Data dodania: 03 12 2010 · szczegóły wpisu »
 • Projekty Domów »

  Projekty Domów

  Nabycie projektu, to niestety nie jest wyłącznie wybór praktycznego budynku. Projekt taki musi spełniać rygorystyczne warunki, obejmować zestaw dokumentacji ogólnobudowlanej a, także przede wszystkim być zgodny z prawem. Dzięki serwisowi e-projekty wszystko zebrano w tym samym miejscu, tak aby w granicach jednej strony internetowej odszukać wszystko istotne. Wiele gotowych projektów, jakie można odnaleźć za pomocą zaawansowanych funkcji wyszukiwania, klasyfikacja na wygodne grupy, jak i również wsparcie konsultantów, są to właściwości, które to sprawiają, że zaufało nam już wielu odbiorców.

  Data dodania: 24 03 2012 · szczegóły wpisu »
 • Leczenie alkoholizmu »

  Leczenie alkoholizmu

  Twoja droga do zdrowia zaczyna się od Ciebie. Teraz, skoro podjąłeś/podjęłaś już decyzję o zmierzeniu się ze swoim problemem, następnym krokiem powinno być wybranie najlepszej dostępnej pomocy - to od jej jakości zależy, czy uda Ci się odzyskać wolność i kontrolę nad swoim życiem.Przejście detoksykacji - oczyszczenie organizmu - to pierwszy etap na drodze prowadzącej do wolności od uzależnienia. Proces ten, przeprowadzany pod kontrolą lekarzy, umożliwia poprawę zdrowia i samopoczucia tak, aby dać Ci wytchnienie, spokój i pomoc.Członkowie rodziny - podobnie jak osoba uzależniona - podlegają niszczącym skutkom długotrwałego oddziaływania choroby. Prawda ta być może jest stara jak świat, jednak pewne ramy poznawcze nadała procesom destrukcji w rodzinie ideologia Al-Anonu, ruchu samopomocy, wsparcia.

  Data dodania: 14 09 2011 · szczegóły wpisu »
 • Kafle Wrocław »

  Kafle Wrocław

  Tunis jest sklepem internetowym którego główna ofertę stanowią produkty orientalne. W naszej ofercie mamy szeroki wybór unikalnej i pięknej ceramiki z dalekiego wschodu. Znajdziesz u nas wspaniale wykonane misy no owoce czy tez oryginalne, sprowadzane z dalekiego wschody wyroby do pieczenia mięsa czyli tajine. Oprócz tego posiadamy szeroki wybór kafli będących doskonałym przykładem na nieskończone piękno orientalnej sztuki. Kafle oferujemy na sztuki jak i w kompletach. Z orientalnej ceramiki polecamy ponadto państwu ślicznie wykonane i zdobione szklanki. Kolejnym produktem z naszego sklepu są ubrania oraz biżuteria arabska. Specjalnie dla Pań oferujemy oryginalne stroje używane przez orientalne tancerki w trakcie tańca brzucha. Posiadamy również pięknie wykonane lampy ze skóry. Jeśli jesteś miłośnikiem klimatu rodem z kart 1000 i jednej nocy to zapraszamy serdecznie do naszego sklepu. Na pewno będziesz zadowolony. Odwiedź nas i daj się uwieść czarowi orientu. Sklep Tunis gwarantuje zawsze wysoką jakość sprzedawanych przez siebie produktów. Tylko u nas znajdziesz oryginalne wyroby ceramiczne i ubrania z dalekiego wschodu. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony i zakupów w naszym sklepie produktów orientalnych.

  Data dodania: 19 09 2011 · szczegóły wpisu »
 • Pendrive reklamowy Wrocław »

  Pendrive reklamowy Wrocław

  Obok standardowych gadżetów promocyjnych takich jak dla przykładu długopisy, zapalniczki czy parasolki coraz większa ilość firm, których istotnym zadaniem jest zdobycie oczekiwanej popularności u swoich klientów sięga po bardziej wartościowe upominki z branży komputerowej. Również firmy, których działalność nie jest związana się z branżą komputerową obdarowują swoich klientów niewielkiej pojemności pamięci USB czy pendrive ceny z nadrukiem swojego logo. W związku z ogromna popularnością we współczesnym świecie wirtualnej sieci a także posiadanie przez większość część społeczeństwa komputerów upominki typu pendrive, lub pamięć USB, PQI stały się bardzo atrakcyjną formą reklamy. Odbiorca, dla którego przeznaczony jest pendrive reklamowy za każdym razem sięgając po to wyjątkowo przydatne urządzenie będzie kojarzył możliwość skorzystania z niego logo firmy, od której go otrzymał.

  Data dodania: 22 04 2011 · szczegóły wpisu »
 • Badanie EMG, Neurolog Warszawa - Polineuropatia. »

  Badanie EMG, Neurolog Warszawa - Polineuropatia.

  Zapraszamy na str. internetową specjalisty neurologa Katarzyny Toruńskiej. Pani Doktor posiada gabinety neurologiczne w Stolicy w dzielnicy Służewiec. Próby elektrofizjologiczne przeprowadzane są na najnowszym aparacie w Warszawie. Neurolog K.Toruńska prowadziła pierwszą w Polsce poradnię Tężyczkową w szpitalu MSWiA. Wykrywanie chorób i dolegliwości neurologicznych min.: zaburzenia pozapiramidowe; padaczka; omdlenia ; choroby złącza ; sla; dyskopatie; otępienie czołowo skroniowe; mrowienie; niedowład ; stroke ; próba tężyczkowa ; bóle napięciowe; borelioza. Badanie emg jest badaniem funkcjonowania mięśni i nerwów, określające stopień i wymiar degeneracji nerwów lub mięśni. Test emg : - aparat, urządzenie EMG Keypoint Net ( z 2015 r. ), DUŃSKIEJ firmy Alpine używany przez renomowane szpitale kliniczne na świecie - badanie nerwów bez iniekcji - ponad 9100 przeprowadzonych badań elektromiograficznych - ponad trzynastoletni staż w wykonywaniu badań neurofizjologicznych - indywidualnie wycena badania neurofizjologicznego - wyniki emg bezpośrednio po wykonaniu badania - możliwość wizyty neurologicznej wyniku badania neurofizjologicznego. Artykuł na stronie: "...Borrelia burgdorferi przenoszonym przez kleszcze i larwy kleszczy. Początek występowania w Polsce szacuje się na wczesne lata osiemdziesiąte, chociaż na świecie już wczesniej opisywano przypadki tej choroby. Na przestrzeni lat informacje dotyczące objawów choroby, diagnostyki oraz leczenia zmieniały się. Obecnie wiadomo, że choroba z Lyme jest chorobą podstępną, bogato lub skąpoobjawową, trudną do zdiagnozowania dostępnymi na rynku testami, wymagającą leczenia antybiotykami.

  Pod względem klinicznym choroba charakteryzuje się przebiegiem fazowym i nawrotowym, jednak przebieg ten może ujednych pacjentów być agresywny i wyniszczający, a u innych przez wiele lat niemy klinicznie czy łagodny.

  Bogata symptomatologia choroby powoduje często fałszywe rozpoznania: stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne, neuropatia ruchowa z blokiem przewodzenia, przewlekła neuropatia czuciowo-ruchowa demielinizacyjna, miopatie czy zaburzenia transmisji nerwowo-mięśniowej ( miastenia, zespół miasteniczny ), zaburzenia lękowo-depresyjne. Należy podkreślić, że istnieją wiarygne doniesienia na temat możliwości przeniesienia choroby na płód oraz istotnego wpływu na częstość poronień oraz trudności w zajściu w ciążę. Wszelkie podziały postaci choroby z Lyme są obecnie raczej umowne bowiem zarówno przebieg choroby jak i występowanie objawów klinicznych jest nie do końca przewidywalny. Borelioza to choroba, która występuje u obu płci w podobnej częstości a zakażenie jest najbardziej prawdopodobne od wiosny do jesieni. Ilość zachorowań na boreliozę w Polsce z każdym rokiem rośnie, także nasz kraj można już zaliczyć do terenów endemicznych występowania tej choroby.

  To właśnie ze względu na tak dużą zachorowalność ważne jest aby znać objawy boreliozy i potrafić rozpoznać tę chorobę. Objawy kliniczne boreliozy pozwalają na wyróżnienie postaci wczesnej ( zlokalizowanej i rozsianej ) oraz postaci późnej. Dr Burrascano wyróżnia natomiast postać przewlekłą boreliozy co opira się na zdefiniowanych kryteriach: choroba jest obecna przynajmniej rok, potwierdza się obecność przewlekłych objawów neurologicznych i reumatologicznych, infekcja jest aktywna pomimo antybiotykoterapii.

  Postać wczesna to rumień wędrujący (erythema migrans-EM). To jedyna postać choroby gdzie diagnostyka immunoserologiczna jest zbędna a rozpoznanie opiera się wyłącznie na objawach klinicznych. Rumień wędrujący pojawia się kilka tygodni po ukąszeniu kleszcza-zwykle ok. 3 tygodni, ale istnieją postacie gdzie rumień pojawia się po miesiącu i utrzymuje się do 3 miesięcy. Rumień wędrujący to zmiana skórna ostro ograniczona z przejaśnieniem w części centralnej. Istnieją też rumienie bez tego przejaśnienia szybko powiększające się. Postać rumienia wędrującego wymaga włączenia leczenia mając na uwadze kryterium czasu wystąpienia, wyglądu zmiany oraz dodatniego wywiadu w kierunku ugryzienia kleszcza.

  Kolejną postacią wczesną zakażenia krętkiem borrelii jest borelial lymfocytoma. Postać ta pojawia się rzadko i ujawnia się jako sinoczerwony guzek w miejcu ugryziena kleszcza. Postać ta jest dużo częstsza u dzieci i moze ustąpić samoistnie. Kolejna postacią zakażenia krętkiem borrelia jest zanikowe zapalenie skóry kończyn. rozpoznanie tej postaci wymaga dodatnich testów laboratoryjnych i potwierdzenia laboratoryjnego. Czerwonosine zmiany obrzękowe wtórnie zanikowe pojawiają się wiele lat po zakażeniu. najczęściej spotyka się je w dystalnych częściach kończyn dolnych. Często zmianom tym towarzyszy przewlekły ból neuropatyczny. Ważną w rozpoznaniu boreliozy postacią jest zapalenie stawów.

  Występujące w różnych postaciach w zależności od zaawansowania zmian destrukcyjnych w stawach objawia się wędrującymi bólami stawowo-mięśniowymi, kostnymi z okresami nasilenia i remisji do zapalenia stawów zwykle asymetrycznego nawracającego lub przewlekłego. W chorobie z Lyme zapalenie stawów pozbawione jest wszelkiej swoistości ale ważne wydaje się rozmieszczenie zmian zapalnych. Borelioza sugeruje zajęcie dużych stawów ( w odróżnieniu od RZS ), szczególnie stawów kolanowych, biodrowych, barkowych, rzadziej stawów skokowych, łokciowych, nadgarstkowych. Procesy zapalne toczące się w stawach prowadzą do wzmożonej aktywności wysiękowo-obrzękowej co powoduje znacznie częstsze występowanie w tej chorobie zespołów z ucisku nerwów (zespołów z uwiężnięcia nerwów obwodowych ). Dość powszechne w boreliozie jest występowanie zespołu cieśni nadgarstka, zespołu rowka łokciowego, czy zespołu cieśni stępu.

  Coraz częściej występującymi objawami w przebiegu boreliozy z Lyme są różnego rodzaju endokrynopatie. Silne pobudzenie układu immunologicznego oraz spaczony tropizm produkowanych przeciwciał powoduje reakcje z tytułu autoagresjii mogące objawiać się niedoczynnością tarczycy, kory nadnerczy czy jajników. ...".

  Data dodania: 29 10 2015 · szczegóły wpisu »
 • Hispanica mgr Dominika Mizerska. Tłumaczenia przysięgłe. »

  Hispanica mgr Dominika Mizerska. Tłumaczenia przysięgłe.

  Tłumaczenia przysięgłe, zwykłe, specjalistyczne. Język: hiszpański, angielski, niemiecki.

  Data dodania: 03 12 2010 · szczegóły wpisu »
 • Modelato Salon Urody w Białymstoku »

  Modelato Salon Urody w Białymstoku

  Gabinet kosmetyczny Modelato to miejsce gdzie można doprowadzić do czystości skórę przy wsparciu mikrodermabrazji oraz peelingu kawitacyjnego i poddać się złuszczaniu różnymi preparatami na bardzo atrakcyjnych warunkach. Zajmujemy się również usuwaniem zmarszczek a także zwiotczeń dzięki nowatorskim zabiegom z użyciem fal radiowych, rewitalizacji laserem IPL, zabiegom z retinolem oraz laserem frakcyjnym. Zmienimy diametralnie Twój wizerunek dzięki efektownym makijażom codziennym, studniówkowym, tudzież ślubnym. Przedłużamy też rzęsy wieloma rewelacyjnymi metodami (norki, Russian Volume). Zwiększamy zagęszczenie brwi metodą microblading zdobywającą coraz większą liczbę entuzjastów. W naszym salonie możesz również zatroszczyć się o własną sylwetkę. W palecie są zabiegi żelazkiem antycellulitowym, push up piersi i pośladków, ujędrniający masaż miodem oraz eliminacja tkanki tłuszczowej przy wsparciu kriolipolizy. Z ochotą poprawimy też twoje paznokcie sugerując wzmacniający manicure japoński lub mocny manicure hybrydowy. A dla tych, którzy chcą od razu osiągnąć efekt długich i zjawiskowych paznokci mamy do dyspozycji akrylowe wydłużanie paznokci. Nasza profesjonalna kosmetyczka z pewnością zadba o Twoją urodę.

  Data dodania: 02 11 2015 · szczegóły wpisu »
 • HELPF1.PL | Pomoc komputerowa »

  HELPF1.PL | Pomoc komputerowa

  Dostosowujemy się do zmian zachodzących na rynku oferując rozwiązania dopasowane do aktualnych potrzeb Klientów. Swoją ofertę kierujemy zarówno do Klientów indywidualnych jak i do firm. Specjalizujemy się w działaniach z zakresu wsparcia technicznego obejmującego naprawy sprzętowe i przywracanie funkcjonalności systemu operacyjnego, usług ukierunkowanych na podnoszenie efektywności działania sprzętu komputerowego i dodatkowych urządzeń, grafiki komputerowej i przygotowania materiałów do druku. Prowadzimy szkolenia w zakresie popularnych programów komputerowych, narzędzi biurowych oraz usług internetowych. Naszym klientom oferujemy wsparcie w każdym aspekcie użytkowania komputera osobistego i urządzeń przenośnych, rozwiązujemy usterki, wydobywamy moc i oddajemy w Państwa ręce możliwość pełnego wykorzystania potencjału zakupionego sprzętu. ich HELPF1 to serwis komputerowy online i u Klienta, usługi informatyczne, szkolenia i doradztwo zakupowe, grafika komputerowa, tworzenie stron www, materiałów, ulotek i wizytówek.

  Data dodania: 21 11 2012 · szczegóły wpisu »
 • Zabiegi Spa Bydgoszcz »

  Zabiegi Spa Bydgoszcz

  Oferta spa to więc jego pierwsza najlepsza wizytówka. Dlatego dla spa Bydgoszcz została wyprodukowana z jasnych reguł i zasad przedstawiając zabiegi spa w sposób zachwycający nabywcy. Następnie kontrahent który skorzysta już z oferty i przekona się z wysokiej jakości usług gabinetu spa w Olsztynie na 100% będzie jego częstym gościem. Spa Bydgoszcz to nie tylko poprawa wyglądu, poprzez przedłużanie rzęs czy depilacje ale również zapewnienie sobie wspaniałego relaksu dzięki odpowiednim masażom wykonanym przez najlepszych specjalistów.Specjalistyczne spa oferuje klientom niezapomniane doświadczenie i pozytywne emocje. Pierwsza wizyta w gabinecie spa Bydgoszcz jest tą najważniejszą gdyż lub nas zachwyci i zachęci do kolejnych wizyt albo będziemy rozczarowani. Na pierwszy rzut oka ze 100% pewnością będziemy oceniać bogactwo oferty spa jak i wygląd pomieszczenia, przez wypełnienie aranżacji jego całego wnętrza i niezbędnego sprzętu. Ważna jest również miła obsługa i przyjazna atmosfera w czasie naszego pobytu.

  Data dodania: 01 12 2012 · szczegóły wpisu »
« poprzednia strona · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · następna strona »