BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Strony związane z hasłem 'giełda transportowa':

 • Transport Logistyka i Spedycja w pigułce - »

  Transport Logistyka i Spedycja w pigułce -

  Blog wolnefrachty.pl powstał po wielu miesiącach intensywnych prac i zbierania informacji medialnych. Doświadczeni autorzy z kręgu TSL postanowili w końcu udostępnić czytelnikom stronę, która będzie kompendium wiedzy fachowej, a jednocześnie będzie potrafiła służyć radą wszystkim uczestnikom łańcucha dostaw. I tak pomył przerodził się w ideę, a idea w czyn. Od tamtej pory Blog wolnefrachty.pl zbiera same pozytywne opinie, gdyż można znaleźć w nim opisy najważniejszych newsów branżowych, zapoznać się z regulacjami prawnymi dotyczącymi transportu, spedycji i logistyki na terenie całej Europy, przeczytać ciekawe raporty, prześledzić statystyki, pobrać wzory dokumentów itp. Do najciekawszych i najchętniej czytanych tematów można zaliczyć te o funkcjonowaniu giełd transportowych i systemów telematycznych, regulacjach przewozów międzynarodowych, sposobach na znalezienie wiarygodnego partnera biznesowego, czy cięciach kosztów w transporcie. Blog wolnefrachty.pl trafia w sam środek wydarzeń o których warto wiedzieć.

  Data dodania: 13 08 2014 · szczegóły wpisu »
 • Wolne ładunki »

  Wolne ładunki

  Z bloga wolnefrachty.pl dowiesz się, że wiele firm transportowych świadczy w swoich usługach transport płodów rolnych. Transport płodów rolnych obejmuje transport zboża, soi, śrutu sojowego, gryki, paszy, cebuli, ziemniaków, marchwi, jabłek, rzepaku, kukurydzy, ziarna cacao i innych. Zazwyczaj transport płodów rolnych realizowany jest przez ciągniki siodłowe wraz z naczepami o ładowności do 28 ton oraz kubaturze do 92 m3. Naczepy powinny być wykonane są z lekkich materiałów kompozytowych, które gwarantują niską wagę środka transportu. Umożliwia to załadowanie większej ilości towaru. Firmy przewozowe muszą dbać przede wszystkim o to, aby ładunek klienta nie stracił na wartości podczas przewozu. Wszak to jakość produktu ma decydujący wpływ na jego cenę. Istotny jest zarówno załadunek, transport, jak i rozładunek. Specjalistyczne firmy w ciągu roku przewożą około 270 tys. ton płodów rolnych. Kompleksowa obsługa klientów w zakresie transportu materiałów sypkich to podstawowa funkcja przedsiębiorstw działających w tej branży.

  Data dodania: 13 08 2014 · szczegóły wpisu »
 • Poradnik przewoźnika »

  Poradnik przewoźnika

  Przewoźnik drogowy to przedsiębiorca transportowy, który jest odpowiedzialny za wykonywanie przewozów osób lub ładunków w transporcie samochodowym. Warto wiedzieć, że transport samochodowy jest jedną z najważniejszych gałęzi transportu na całym świecie i tu przewoźnik drogowy spełnia kluczową rolę. Przewoźnik drogowy może mieć siedzibę w różnych krajach i wówczas do wykonywania działalności gospodarczej obligują go odpowiednie przepisy obowiązujące w państwie, w którym znajduje się jego siedziba. Przewoźnik drogowy powinien posiadać certyfikat kompetencji zawodowych a więc dokument potwierdzający uzyskanie przez niego odpowiednich kwalifikacji i dostatecznej wiedzy niezbędnych do podjęcia i wykonywania działalności gospodarczej w zakresie transportu drogowego. Dodatkowo musi posiadać odpowiednie zezwolenie wymagane w międzynarodowym transporcie drogowym oraz certyfikat potwierdzający spełnienie przez pojazd odpowiednich wymogów bezpieczeństwa. Właśnie takie informacje zdobędziesz czytając poradnikprzewoznika.pl

  Data dodania: 13 08 2014 · szczegóły wpisu »
 • Poradnik spedytora »

  Poradnik spedytora

  Spedytor przez umowę spedycji zobowiązuje się do wysłania lub odbioru przesyłki albo do dokonania innych dodatkowych usług związanych z przewozem. Oczywiście robi to za wynagrodzeniem. Spedytor jest bardzo potrzebny, gdyż załadowcy nie muszą umieć wypełnić listu przewozowego, znać się na przepisach prawnych, na ubezpieczeniach towaru czy organizacji odprawy celnej. Spedytor zrobi to wszystko za klienta. Może także np. nadać i odebrać kontener w porcie, udzielać niezbędnych informacji celnych, taryfowych, występuje także o zwrot nienależnie pobranych opłat, doradza klientowi ubezpieczenie cargo i wiele wiele innych. Spedytor musi otrzymać od klienta zlecenie i się z nim zapoznać. Jeśli jest taka konieczność, spedytor musi zwrócić się do zleceniodawcy o dodatkowe informacje. Następnie spedytor musi wybrać odpowiedniego przewoźnika i zawrzeć z nim umowę przewozu. Spedytor wysyła do zleceniodawcy instrukcję wysyłkową z wszelkimi parametrami przewozu i przesyłki oraz dokumenty przewozowe. Są to jedne z informacji, znajdujące się na stronie poradnikspedytora.pl ? ZAPRASZAMY!

  Data dodania: 13 08 2014 · szczegóły wpisu »
 • Transport, wolne pojazdy i ładunki »

  Transport, wolne pojazdy i ładunki

  W dzisiejszych czasach kiedy spora część firm boryka się z trudnościami w znalezieniu rynku pracy i partnerów biznesowych każdy sposób na poprawę sytuacji jest dobry.Korzystanie z giełdy transportowej np.takiej jak espedytor.pl jest jednym z elementów ułatwiających pracę.Dotyczy to zarówno firm transportowych, których pojazdy oczekują w magazynie i nie potrafią znaleźć zleceń przewozowych jak również tych, którzy posiadają ładunki, ale nie potrafią znaleźć właściwego transportu, bo albo ładowność nie ta, albo rodzaj pojazdu.Giełda transportowa zbiera ogłoszenia i łączy je w odpowiednie grupy ułatwiając dostęp i znalezienie właściwego.Kierowca, którego pojazd stoi bezczynnie może przejrzeć oferty wolnych ładunków i wybrać taki. który odpowiada trasie, tonażowi i rodzajowi pojazdu. Podobnie wracając z trasy zamiast pustego samochodu można go załadować ładunkiem powrotnym i obniżyć tym samym koszty.Jeśli chodzi o ładunki te oczekujące w magazynach i te sporadycznie wymagające przewiezienia, one też z łatwością znajdą właściwą ofertę przewozu dostosowaną do rodzaju ładunku, jego rozmiarów i miejsca przeznaczenia.Z giełdy można korzystać przez 24 godziny na dobę i znacznie ułatwić tym sobie pracę.

  Data dodania: 20 11 2013 · szczegóły wpisu »
 • Giełda transportowa »

  Giełda transportowa

  Poradnik o giełdach transportowych z którego wyczytasz, że przewoźnicy i spedytorzy z różnych krajów Europy (a także innych kontynentów) mają możliwość skutecznej komunikacji i efektywnego nawiązywania partnerstw biznesowych. Wszystko za sprawą giełdy transportowej, która na dobre ?zadomowiła? się w komputerach uczestników łańcucha dostaw. Giełda transportowa to nowoczesne narzędzie pracy, które pozwala na optymalizację wielu obszarów działania, a przy tym redukuje koszty operacji i czas dotarcia oferty danego przedsiębiorstwa do potencjalnych kooperantów handlowych. Jest ona prosta w funkcjonowaniu, a praca z nią staje się wydajna i bardziej ekonomiczna. Wszystko bowiem można znaleźć na jednej platformie, która dodatkowo ułatwia zagraniczne kontakty poprzez tłumaczenie ofert na język danego dysponenta. Jeśli znajdziemy coś interesującego dla siebie, wystarczy już tylko porozumieć się z konkretnym oferentem i podjąć zlecenie. Giełda transportowa jest jedyna w swoim rodzaju i wiedzą o tym miliony użytkowników na całym świecie.

  Data dodania: 13 08 2014 · szczegóły wpisu »
 • Giełda transportowa »

  Giełda transportowa

  Gielda-ladunkow.com to strona, która wyjaśnia, że giełda transportowa to nowoczesny program, za pomocą którego można realizować umowy na transport na różnych relacjach międzynarodowych. Giełda transportowa to jeden z najlepszych i wbrew pozorom najtańszych sposobów na zapewnienie sobie ładunków i wolnych pojazdów oraz znalezienie nowej grupy partnerów biznesowych. Użytkownicy giełd uzyskują w ten sposób lepsze wyniki, zwiększają swoją ofertę, zdobywają przewagę konkurencyjną oraz zmniejszają koszty operacyjne prowadzonej działalności. Firma, która chce liczyć się w tej branży musi stawiać na ciągły rozwój, a tego typu narzędzia biznesowe mogą jej to zapewnić. Na rynku mamy do wyboru mnóstwo ofert; zarówno tych sprawdzonych, jak i przypadkowych. Dlatego też priorytetem ze strony potencjalnych użytkowników powinno być zwrócenie szczególnej uwagi na warunki przystąpienia do danej giełdy. Z zasady większa pewność będzie wówczas, gdy warunki rejestracji i proces weryfikacji są bardziej restrykcyjne, bo to odstrasza potencjalnych oszustów.

  Data dodania: 13 08 2014 · szczegóły wpisu »
 • Poradnik transportowy »

  Poradnik transportowy

  Na poradniku transportowym przeczytasz ważne informacje na temat stałych zleceń i o tym, że na rynku przewozowym rozróżniamy zlecenia doraźne oraz stałe zlecenia transportowe. Zgodnie z tym podziałem mówimy o rynku Spot oraz o rynku kontraktowym. Na rynku Spot przewoźnik zdobywa frachty do jednorazowego transportu; często są to zlecenia na powrót. Dlatego też rzadko taka praca jest opłacalna na dłuższy czas. Przewoźnicy mając stałe zlecenia transportowe są bardziej pewni ?jutra?. Niestety tylko nielicznym firmom transportowym udaje się podpisać od razu umowy z międzynarodowymi załadowcami. W większości przypadków trzeba mieć po prostu dobre znajomości. Jednak od pewnego czasu w branży transportowej zaistniała platforma przetargowa, która umożliwia dostęp do intratnych kontraktów. Zleceniodawcy z całej Europy mogą wpisać tu przetarg na transport a usługodawcy zaoferować swoją cenę. Po wybraniu odpowiedniego usługodawcy może on liczyć na stałe zlecenia transportowe w długiej perspektywie czasu. Warto korzystać z takich narzędzi, gdyż mogą przynieść nam dobrą i stałą pracę.

  Data dodania: 13 08 2014 · szczegóły wpisu »
 • Transport europejski »

  Transport europejski

  Poradnik o transporcie europejskim wyjaśnia między innymi, że transport europejski towarów to przewóz ładunków, których trasa przebiega pomiędzy co najmniej dwoma krajami Unii Europejskiej. Niektórzy podatnicy mają pewne problemy co do ustalenia stawki podatku VAT przy usługach transportowych w tym rodzaju przewozów. Najważniejszym wydaje się być zatem określenie miejsca świadczenia usługi. Gdy nabywca usługi transportowej jest zarejestrowany jak podatnik VAT, to właściwym miejscem opodatkowania jest siedziba firmy usługobiorcy lub stałe miejsce prowadzenia przez niego działalności gospodarczej. Z kolei, gdy nabywcą jest podmiot nie będący podatnikiem VAT, usługa transportowa podlega opodatkowaniu w miejscu, gdzie transport faktycznie się rozpoczął. Jeżeli transport rozpoczyna się na terytorium Polski stosuje się VAT w wysokości 23%, jeśli jednak rodzima firma świadczy usługę, która ma swój początek w innym kraju UE, nie podlega ona opodatkowaniu. Transport europejski podlega zatem opodatkowaniu w zależności od statusu podatkowego usługobiorcy.

  Data dodania: 13 08 2014 · szczegóły wpisu »
 • Bezpieczeństwo ładunków w transporcie »

  Bezpieczeństwo ładunków w transporcie

  Dla wszystkich, którym transport, spedycja i logistyka nie są obce, przeznaczono Blog bezpieczneladunki.pl. Na łamach tej strony czytelnicy dowiadują się o różnorodnych tematach branżowych i otrzymują konkretne odpowiedzi na wiele pytań np.: dlaczego katalog uszkodzeń może uchronić przed przykrymi niespodziankami finansowym wynajmu pojazdów?, czy wszystkie niemieckie drogi będą płatne od 2016 roku i kogo obejmą opłaty?, co zrobić gdy dostaniemy kropki za wykroczenie drogowe w Niemczech?, jakie mogą być kruczki w OCP dla transportu do 3,5 ton?, dlaczego wzrastają zlecenia na przewozy drobnicowe w Polsce?, gdzie najlepiej znaleźć wolne ładunki?, w jakich krajach nie jest wymagane dodatkowe OC czyli zielona karta?, jak wyglądają puste przebiegi w Europie?, jak działa windykacja w przypadku firm transportowych leasingujących pojazdy? co zrobić, gdy ciężarówka miała wypadek drogowy w Niemczech? etc. Ten blog transportowy to publikacja zasługująca na uwagę wszystkich uczestników łańcucha dostaw.

  Data dodania: 13 08 2014 · szczegóły wpisu »
 • TSL News »

  TSL News

  Informacja o branży transportowej nigdy nie była tak blisko czytelników odkąd powstał Blog tslnews.pl. Jest to strona stworzona z myślą o wszystkich uczestnikach łańcucha transportowego, którzy czynnie uczestniczą w rynku przewozów i chcą osiągnąć na nim sukces (niezależnie od rodzaju wykonywanej pracy i stanowiska w przedsiębiorstwie). Blog transportowy rozpowszechnia gro cennych i przydatnych wiadomości i jest zawsze w centrum najważniejszych wydarzeń. Z tego względu zapraszamy tutaj wszystkich fascynatów oraz pracowników firm przewozowych, fim zlecających ładunki oraz firm spedycyjnych.Przeczytamy w nim m.in. o opłatach drogowych w większości krajów Europy, wykroczeniach i mandatach w przewozach międzynarodowych, sposobach windykacji należności, wymaganych licencjach, ubezpieczeniach i innych ważnych dokumentach, platformach biznesowych opartych na systemach IT (takich jak giełdy transportowe, giełdy magazynowe, WMS, platformy przetargowe, monitoring pojazdów), postępowaniu w przypadku wypadku drogowego za granicą, czy zaletach kabotażu. Blog to cenne źródło wiedzy i jest zawsze na bieżąco.

  Data dodania: 13 08 2014 · szczegóły wpisu »