BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Podkategoria: Rękodzieło

 • Ręcznie malowane upominki i dekoracje »

  Ręcznie malowane upominki i dekoracje

  W zalewającej nas do okoła szarości dnia codziennego i wśród wytworów seryjnej produkcji, wszelkie przedmioty będące efektem rękodzieła artystycznego, są bardziej cenne, szczególnie wtedy, kiedy towarzyszą wyjątkowym chwilom w swym życiu, takim jak na przykład święta Bożego Narodzenia. Zakład Malarstwa Artystycznego oferuje niesłychanie spektakularne ozdoby bożonarodzeniowe, między innymi oryginalne malowane własnoręcznie, bombki świąteczne, z których każda stanowi prawdziwe dzieło sztuki.

  Z kolei z okazji świąt Wielkiej Nocy zakład i zaangażowani w niej artyści rzemieślnicy oferują piękne pisanki, do ozdabiania których wykorzystywane są nie tylko typowo świąteczne motywy, ale przede wszystkim wiosenne kwiaty i barwne łąki. Wszystkie powstające tutaj przedmioty są własnoręcznie malowane, a otaczająca nas zieleń jest głównym źródłem inspiracji, jeśli chodzi o motywy graficzne.

  Studio oferuje także wiele innych pięknych przedmiotów dekoracyjnych, pomiędzy nimi wszystkiego rodzaju kasetki i szkatułki, kandelabry i tacki oraz biżuterię, to znaczy bransoletki, kolczyki, naszyjniki i korale. Zarówno bombki, pisanki, biżuteria, jak również inne rzeczy stanowią, każde z osobna niepowtarzalne okazy, idealnie nadające się dla kolekcjonera.

  Data dodania: 09 12 2013 · szczegóły wpisu »
 • Fabryka Inspiracji - zaproszenia ślubne Toruń »

  Fabryka Inspiracji - zaproszenia ślubne Toruń

  Fabryka Inspiracji Toruń. U nas możesz zdecydować o wszystkim. Specjalnie dla Ciebie od podstaw wykonamy całą kolekcję akcesoriów (Zaproszenia; zawiadomienia; podziękowania dla gości, rodziców i świadków; świece; serwetki; wstążki; księgi gości i albumy fotograficzne; indywidualne słodycze; kieliszki, winietki, tablice, menu; naklejki i zawieszki na alkohol, pudełka na ciasto; ozdoby na tort i wiele innych), które będą jak wisienka na torcie, Twojej niezwykłej uroczystości. Naszą siłą jest autorski pomysł, bazujący na zaangażowaniu, kreatywności, znajomości trendów i smaku.Siłą produktów w Fabryce Inspiracji, jest zdobywające coraz większe uznanie rękodzieło. Wykorzystujemy metody takie jak haft, orgiami i orgiami modułowe, quiling, scrapbooking, cardmaking (i każdą techniki, której zdołamy się nauczyć, a uczymy się bardzo szybko). To co różni nas od sklepów papierniczych, drukarni i specjalistycznych sklepów internetowych, oferujących okolicznościowe akcesoria to brak gotowych wzorów, którymi ogranicza się klienta.Zapraszamy do Fabryki Inspiracji.

  Data dodania: 31 12 2012 · szczegóły wpisu »
 • Odkrywaj i zbieraj swoje inspiracje na Stylowi.pl »

  Odkrywaj i zbieraj swoje inspiracje na Stylowi.pl

  Jeśli lubisz rzeczy ciekawe, piękne i inspirujące, cenisz kreatywność, oryginalność i pomysły to zapraszamy do nas. Znajdziesz tutaj różne kolekcje, tj. moda, makijaż, manicure, fryzury, szydełko, biżuteria, dom, ogród, ślub, dziecko, podróże, film, fotografia, przepisy kulinarne oraz inne, które mogą Cię zainteresować. Odkryjesz jak łatwo można przygotować fantastyczny deser, pyszne ciasto czy oryginalny obiad dla swoich najbliższych. A może zainspiruje Ciebie szydełko, czy ręcznie robiona biżuteria. Odkrywaj i zbieraj swoje inspiracje i dziel się nimi na Stylowi.pl

  Data dodania: 11 03 2013 · szczegóły wpisu »
 • RC no Limit - modele spalinowe, modele elektryczne portal modelarski »

  RC no Limit - modele spalinowe, modele elektryczne portal modelarski

  RC i Modelarstwo


  W urządzeniach codziennego użytku, urządzeniach przemysłowych oraz technice wojskowej i pirotechnice wykorzystuje się zdalne sterowanie, które nazywane jest jako Radio Control. Takie radio składa się z nadajnika, który emituje fale radiowe, odbiornika odpowiedzialnego za odbieranie sygnału oraz urządzenia, które wykonuje poszczególne funkcje. Aby radio mogło działać potrzebne są fale radiowe o częstotliwości od kilkudziesięciu do kilku tysięcy MHz. Ponadto każdy odbiornik posiada określoną częstotliwość, natomiast transmisja może być kodowana, co umożliwia bezpieczeństwo i zmniejsza podatność na jakiekolwiek zakłócenia.


  W Polsce częstotliwości wykorzystywane do sterowania tego odbiornika są regulowane za pomocą UKE. Regulacja ta przedstawia się następująco: pasmo 27MHz odpowiada zabawkom, modelom naziemnym i pływającym, pasmo 35MHz odpowiada modelom latającym, 40MHz odpowiada modelom naziemnym i pływającym a z kolei pasmo 2,4GHz można stosować praktycznie we wszystkich modelach i technologia coraz częściej stosowana. Możliwa jest również kwestia użytkowania częstotliwości bez pozwolenia i odpowiadają im: 26,995MHz, 27,045MHz, 27,095MHz, 27,145MHz, 27,195MHz, 34,995-35,225MHz, 40,665MHz, 40,675MHz, 40,685MHz oraz 40,695MHz.


  Warto także wspomnieć o modelarstwie RC, które jest powiązane z falami elektromagnetycznymi. Fale te wykorzystywane są do sterowania konkretnym modelem. W modelarstwie kontrolę modelu dokonuje się za pomocą zdalnego sterowania, który składa się z nadajnika, odbiornika i mechanizmów wykonawczych. Każdy z modeli RC wyposażony jest w układ zdalnego sterowania, silniki elektryczne lub spalinowy. Czasami można spotkać się także z silnikami tłokowymi, odrzutowymi. Prócz tego każdy model RC wyposażony jest w urządzenia telemetryczne. Warto także wspomnieć, że modele RC można podzielić na wiele rodzai, którymi są modele latające, jeżdżące i pływające. Każdy z wymienionych modeli może zostać wyposażony w silnik elektryczny bądź spalinowy. Natomiast silniki, które działają za pomocą sprężonego powietrza nie są już stosowane.


  Dlaczego zatem wykorzystuje się silniki elektryczne? Ponieważ wytwarzają one dużą moc, która jest bardzo przydatna w modelarstwie RC. W takich modelach można zastosować silniki szczotkowe lub bez szczotkowe (trójfazowe). Obecnie silniki szczotkowe są mało używane ze względu na swoją masę i gorszą sprawność. W takich silnikach moc reguluje się za pomocą układu elektronicznego, które popularnie nazywane są regulatorami obrotów ESC. Silniki, które stosowane są w modelarstwie RC wymagają od modelarza dużych umiejętności, ponieważ są one duże i szybkie oraz niebezpieczne. Należy pamiętać, że silniki tłokowe i odrzutowe są droższe w zakupie i eksploatacji w porównaniu z silnikami, które działają za pomocą energii elektrycznej. W dzisiejszej dobie bardzo rozwiniętej techniki możliwe jest korzystanie z urządzeń telemetrycznych, które przesyłają określone dane z modelu RC bezpośrednio do modelarza. Urządzeniami tymi są liczniki prędkości obrotowej silnika, wariometry, prędkościomierze jak również wysokościomierze.

  Data dodania: 13 11 2012 · szczegóły wpisu »
 • Muraliki i Murale - Artystyczne malowanie ścian »

  Muraliki i Murale - Artystyczne malowanie ścian

  Otwierasz oczy... zimowy poranek... nad głową kwitną motyle- zapraszając na spacer po porannej rosie ... każdy płatek, każdy liść zdają się drgać od muśnięć letniego wiatru, a szepty ptaków dobywają się gdzieś z zakamarków pamięci ... bo nowy dzień wstaje- uśmiechnięty i Ty razem z nim.- możesz to sobie wyobrażać - lub po prostu mieć w swojej sypialni...Malowidła ścienne uproszczone lub malowane realistycznie, monochromatyczne, lub w dowolnej kolorystyce- od prostych motywów poprzez wszelkiego rodzaju wymyślne malowidła ozdobne na ścianach- motywy kwiatowe, roślinne, postacie ludzkie, bajeczne, zwierzęce czy fantastyczne, wyczarowane nie tylko w salonach, sypialniach i alkowach. Również korytarzach restauracji, łazienkach apartamentów, kuchniach, sekretariatach, dyrektorskich gabinetach, placówkach użytku publicznego jak sklepy, szpitale, kościoły, przedszkola, żłobki czy hale sportowe. Malowidła ścienne mogą także zostać wykonane na innych podłożach np. na płótnie, płycie, papierze i następnie przyklejone na ściany, lub przymocowane do dowolnej powierzchni.

  Data dodania: 09 06 2012 · szczegóły wpisu »
 • Mm - maniek manufactory - artystyczne malarstwo ścienne »

  Mm - maniek manufactory - artystyczne malarstwo ścienne

  Maniek Manufaktory to pozostałość po nieistniejącej już dziś grupie DaBu założonej w roku 2003 w skład której wchodziły małe firmy oraz osoby parające się w głównej mierze wszelkimi odmianami rzemiosła art.Manufaktura Mańka jest jedynie maleńka komórka zajmująca się zasadniczo wszystkim co związane z pędzlem i czasami dłutem. " ... nigdy nie był uczniem Rafaela, Dudy-Gracza, Van Gogha, Rembrandta, Marka Kondrata, Michasia Anioła, Dalego, Cezana, Szyszkina, Beksińskiego, Sykstusa IV, Marii Skłodowskiej Curie czy też Leona z Vinci:).MM to tak zwyczajnie, malarsko przestrzenna hybryda kilku światów niosąca bagaż doświadczeń kilku wymiarów (2D; 3D; 4D :) - co pozwala na realizację marzeń plastycznych niemal każdego klienta, ku zadowoleniu mniej jak i bardziej wysublimowanych gustów.Tutaj człowiek zmęczony szarością papieru toaletowego dnia powszedniego znajdzie kilka ciepłych tonów, ku ukojeniu zmysłów, ku magnoliom w siebie...Kto powiedział,ze mural musi być tylko zjawiskiem monumentalnym?Dlaczego nie można by go wcisnąć pomiędzy kuchenne szafki, zwłaszcza, że za oknem widok wprost na Gdyński Festiwal filmowy? I w nawiązaniu do niego właśnie oraz z zamiłowania do gwiazd kina i estrady Pani Joanna zażyczyła sobie twarze jej ulubionych postaci wkomponowane w taśmę filmową.Maniek Manufactory - 99% gwarancji jakości ręcznej roboty.Idzie więc przede wszystkim o to, by szerokim łukiem obejść Wielki Mur - zalewającą nas zewsząd "bylejakość"- by stwarzać rzeczy, którym z czystym sumieniem można nadać miano dobrej ręcznej roboty cieszącej oko i serce."

  Data dodania: 09 06 2012 · szczegóły wpisu »
 • Wirtualna Galeria »

  Wirtualna Galeria

  Wirtualna Galeria to strona przedstawiająca autorskie prace Piotra Maciejewskiego, iławskiego rzeźbiarza - hobbysty. Na stronie można obejrzeć wiele rzeźb z drewna lipowego, głównie kwiaty i zwierzęta. Na szczególną uwagę zasługują bardzo pracochłonne i efektowne róże podświetlane taśmą LED, które robią niesamowite wrażenie na bliskich i znajomych autora, oraz wszystkich, którzy mieli możliwość ich obejrzenia na żywo.
  Oprócz efektów końcowych, można także obejrzeć (w zakładce "Tak to leciało") poszczególne etapy powstawania rzeźb, niekiedy nawet od surowej deski.

  Data dodania: 03 07 2012 · szczegóły wpisu »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Rękodzieło

kopie (1), albumy fotograficzne (1), dziecko (1), dom (2), galeria (2), (2), moda (5), ogród (1), pisanki (1), kultura (1), zawieszki na alkohol (2), wystawa (1), bombki (2)

Rękodzieło - nowa strona:

Adres: